Whiskas Yavru Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Whiskas Yavru Kedi Maması

Whiskas Türkiye’de pet yani evcil hayvan sektöründe önde gelen markalardan bir tanesidir. Bu nedenle evcil hayvan besleyen kişilerin en merak ettiği konu whiskas kaliteli bir mama mıdır? Kedime zarar verir mi? Whiskas böbreklerde sorun çıkarıyor mu? Zararlı mıdır? gibi konular hayvan severler tarafından bize sorulmaktadır. Bizde elimizden geldiğince size bu soruların cevaplarını verecek ve kediniz için en merak edilen analizlerden bir tanesini yapacağız.

Whiskas mamalarından yavru kediler için olan bu kedi maması 2 aylık ile 1 yaşında olan kediler arasında kullanılan bir mama. Eğer kediniz 2 aydan küçük veya 1 yaşından büyükse bu mama yerine ona uygun mamalara geçmelisiniz.

Eğer kediniz yaşında ise: Whiskas Yetişkin Kedi Maması Analizi bağlantısını kullanarak yetişkin kedi maması için yaptığımız analize gidebilirsiniz.

Konumuza dönecek olursak sevgili ziyaretçilerimiz;

Whiskas yavru kedi maması içeriği

Yavru kedi maması olması sebebiyle protein bu tür mamalarda diğer mamalardan bi tık daha fazla olmalıdır. Tam besin öğesini alarak kedinizi sağlıklı bir şekilde büyütebilir ve uzun ömürlü olmasını sağlayabilirsiniz. Bu mama içerik olarak %38 et ve hayvansal yan ürünleri karışık kullanmaktadır. İçerisinde tahıl bulunan tahıllı kedi mamaları cinsindendir. %0,7 yağsız süt tozu da barındırarak baby cat ile kitten arasındaki ayarı tutturmak amaçlı bir çalışma yapılmış ve iyi düşünülmüştür. Aynı zamanda içeriğinde az da olsa sebze de bulunmakta ve bunlar havuç, bezelye gibi besinler olmaktadır. Farkettiğiniz üzere biraz karışık bir içeriği vardır.

Whiskas yavru kedi maması böbreklere zarar verir mi?

Arkadaşlar kedilerin kronik rahatsızlıklarından en fazla olan sorunu böbreklerdir. Bir çok kedi böbrek rahatsızlığı sebebiyle hayatını kaybetmektedir. İçerik olarak zenginden ziyade karışık bir içeriği olması sebebiyle böbrekleri erken yorabilme gibi kötü bir dezavantajı da bulunmaktadır. Ama bu her hazır mamada olmakta ve en iyi önlemi yine sizin almanız gerekmektedir. Kedilerinizi sürekli hazır kuru mama ile beslemeyin, bu böbreklerde önemli deformelere sebep olabiliyor. Bu nedenle tüm suçu mamalara atmak doğru değildir.

BUNU OKU:  Newcat Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Whiskas yavru kedi maması kullanıcı yorumları

Bu yorumlar çeşitli mama sitelerinden alıntılanmıştır. Sitemizin içeriği ile ilgili bir bağıntısı yoktur.

Whiskas kediler için çok zararlıymış. Ben de ilk whiskasla kedimi besledim. Ondan başka mamayı ağzına sürmüyordu. Başka mamalarla karıştırarak alıştırdım.

begonvil 14 (http://www.agaclar.net/forum/645257-post2.htm)

Birçok mama denedik en çok bunu sevdi hem fiyat açısından ekonomik hem de kaliteli

irem (https://www.zooplus.com.tr/whiskas-yavru-tavuklu#mnm-tab-reviews)

Benim kedim her mamayı beğenmeyen bir kedi ilk kez bu mamayı kullandım alıştırmak için başka mamaya bile gerek kaladan yedi. Tavsiye ederim. Çok ekonomik üstelik.

Nimet Arslan (https://www.hepsiburada.com/whiskas-biftek-kuru-kedi-mamasi-3-8-kg-p-PTTEMPO340191-yorumlari?filtre=2,4)

Sonuç:

Whiskas yavru kedi maması analizimizin sonuna doğru geldik arkadaşlar. Merak ettiğiniz bir çok soruyu daha doğrusu bize sorulmuş olan soruların cevabını verdik. Sonuç olarak Whiskas mama içerik olarak zengin & karışık bir içeriğe sahip. Kedinizin özelliklerine göre siz karar verebilirsiniz. Tat olarak kediler sevmekte hatta bu bağımlılık derecesine gelebilmektedir. Fakat arkadaşlar bu kuru mamayı sürekli kediniz her istediğinde vermemelisiniz. İçerik olarak metabolizmasını yorması sebebiyle böbrekleri direkt etkileyebilmektedir. Mamayı düzenli olarak vermeli ve böbreklerini daha az yoracak besinleri tercih etmelisiniz.

Bu mama üzerine sorunuz varsa aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz ve aynı gün içinde cevabınızı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir