Royal Canin Kısır Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Royal Canin Kısır Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Royal Canin steril yani kısır kedi maması, kısırlaştırılmış kedileriniz için kullanabileceğiniz mamalar arasındadır. Kısır kediler anatomik ve fizyolojik olarak sistemlerinin yavaşlaması yani metabolizmasının yavaşlaması sonucu kendi türlerine uygun mamaları yemelidir. Çünkü diğer yetişkin kedi mamaları veya başka mamalar vücutlarını yorarak zarar görmelerine ve kilo almalarına sebep olmaktadır.

Kısır kediler bu sebeple diğer adult (yetişkin) kedi mamalarını kullanmamalıdır.

Royal Canin Steril Kısır Kedi Maması içerik analizi

Bu mamayı incelemeden önce çok önemli bir detay daha vereyim, arkadaşlar bu mamanın içerisinde l-karnitin var. Bu demek oluyor ki enerjisinde azalma olmadan kilosunu kontrol altında tutabilirsiniz. Kediler kısırlaştıktan sonra enerjileri ve hareketleri azalmaktadır. Hemde bu oran %25-%30 aralığındadır. Fakat bu mamanın özelliği ile bu açığı telafi edebilir bu oranları da en aza indirgeyebilirsiniz. İçeriğindekileri teker teker saymak gerekirse kanatlı hayvanların etleri, mısır gluten yemi, bitkisel protein, hidrolize hayvansal protein ve hayvansal yağlar bulunmaktadır. İçerik olarak hem dengeli hem de kaliteli bir mamadır. Bu nedenle diyebiliriz ki parasını sonuna kadar hakeden nadir mamalardandır.

Royal Canin Steril Kısır Kedi Maması Böbreklere zarar verir mi?

Bu konuya gerek olmayacağını düşündük fakat aklında sorusu olan arkadaşlar için cevaplayalım. Arkadaşlar bu mama tam profesyonel mamalar arasındadır. Yani kediniz daha önceden başka bir mama bile kullansa bu mamayı yememe oranı çok çok çok düşüktür. Hem tat olarak hem içerik kalitesi olarak garantili mamalardandır. Royal canin bu konu üzerine adeta yoğunlaşmış nadir markalardandır. Sağlıklı mıdır? diye soruyorsunuz evet sağlıklı bir mamadır. Fakat her zaman dediğimiz gibi kedinizi kuru mama manyağı yapmayın. Nadir de olsa organik, bitkisel kendiniz yaptığınız parazit yapmayacak besin öğelerini tükettirin. Bu kedinizin metabolizmasını zinde tutacak ve yorulmasını engelleyecektir. Böbreklere, bağırsaklarına doğrudan zararı yoktur.

BUNU OKU:  Goody Köpek Maması Yorumları ve İçerik Analizi

Royal Canin Steril kısır kedi maması için karar anına geçelim arkadaşlar…

Royal Canin Kısır Kedi Maması kullanıcı yorumları

Kedimi yaklaşık 3 yıldır Hill’s kedi maması ile beslemekteyim. Fakat kısırlaştırınca hill’s yerine royal canin’e geçtim. Kedim de bende gayet mutluyuz.

Royal canini daha önce kullanmamıştım fakat kedimi kısırlaştırınca biraz da mecbur kaldım çünkü kedime kalitesiz mama yedirmek istemiyordum.

Royal canin mamasını kedilerine veren takipçilerimizden bazılarının yorumları…

Sonuç:

Royal canin kalite bakımından Hill’s, Pro Plan ve N&D gibi yüksek kalite standartlarına sahip avrupa menşeili bir ürün. Bu nedenle şunu söyleyebilirim ki kedilerinize bu ürünü hiç düşünmeden verebilirsiniz. Düşünmenize bile gerek yok. Çünkü arkadaşlar çok yüksek segmentte bir marka oldukları için yanlış yapma lüksleri yok, onlar mamaları piyasaya sürdüklerinde emin olun, diğer markalar daha çok inceliyor ve içeriğinde kalitesiz bir ürün bulmaya çalışıyorlar. Fiyatlarının yüksek olmasının sebebi ise bu kaliteyi tutturmak için yaptıkları çalışmaların sonucunu göstermekteler. Bu mamamız da testi geçenler arasında listenin başına koyulabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir