Royal Canin Fit32 Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Evcil hayvan besleyen kişiler olarak en dikkat ettiğimiz iki nokta var. Birisi mamanın içeriği diğeri ise maalesef ki fiyatı. Evet arkadaşlar her ne kadar kaliteli ürünü yedirmek istesek de fiyat olarak baz aldığımızda kilosu 50 TL olan mamayı her hafta almak bazı kişilerin bütçesini fazlasıyla yorabilmektedir. Mamaları inceleyeceğimiz zaman Royal Canin, Pro Plan, N&D, Hill’s gibi mamaları ayrı kefeye Econature, Enjoy, Reflex gibi mamaları ayrı kefeye koymalıyız. Çünkü bu üst segmentteki mamalar ile orta segmentteki mamalar hem fiyat açısından hem de içerik kalitesi açısından aynı oranda değildir.

Dediğimiz gibi fiyat olarak burası çokomelli. 

Royal Canin Fit32 Kedi Mamamızın içeriğinde %32 protein bulunuyor arkadaşlar. %15’de yağ oranı bulunduğu royal canin tarafından belirtilmiş. Ayrıca kedinizin bağırsağında herhangi sıkıntı varsa veya sürekli bir şeyler yutuyorsa kedinizin içerisinde sindirilebilmesi için içerisinde özel lifler bulundurmakta. Bu da kedinizin metabolizmasının daha rahat çalışmasına yaramaktadır.

İdrar yolları konusunda eğer kedinizde herhangi sıkıntı varsa veya kedinizin idrar yolları konusunda sıkıntısı yoksa korkmayın bundan sonra da mama kaynaklı bir rahatsızlık olmayacak. Çünkü bu mamamızın pH değerleri idrar sağlığı için uygun niteliklere sahiptir.

Kedinizin yaşı için ideal mi?

Arkadaşlar mamaları tercih ederken mutlaka hangi yaş grubuna hitap ettiğini araştırın. Royal Canin Fit32 kedi mamasını kullanacak arkadaşların kedileri 7 yaşından fazla olmamalı. 1 yaşından da küçük olmamalı. Bu önemli bir konudur. Kedinizin hareket durumuna gelirsek de orta derecede hareketliyse, aktivite yapıyorsa bu mama kediniz için uygun bir mamadır.

Royal canin fit32 kedi maması genel olarak yetişkin kedilerin ihtiyaç duyduğu anatomik ve fizyolojik besin öğelerini karşılar. İçeriği dengeli denebilecek bir mamadır.

Fit32 Kilo verdirir mi?

BUNU OKU:  Royal Canin Kısır Kedi Maması Analizi ve Yorumları

İçeriğimizin konusu olan Royal Canin Fit32 kedi maması kilo verdirir mi diye sorarsanız buna kesin bir şey söyleyemem. Çünkü kedinizin günlük hayattaki aktivite durumu bu hususta en önemli kriterdir. Fakat net bir şekilde söyleyebilirim ki kedinizin kilosunu kollar ve sağlıklı bir şekilde besler. Bu arada kediniz hareketliyse ve daha önceden yağ oranı daha yüksek bir mama kullanıyorsanız evet kilo vermesine yardımcı olur. Fakat daha düşük oranda hareket eden kedilere sağlayacağı en büyük yarar kilosunu korumasıdır. Bundan fazlasının beklenmesi mucize olarak nitelendirilebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir