Newcat Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Newcat Tavuklu Kedi Maması incelemesi ve kullanıcı yorumları

Son zamanlarda bazı internet sitelerinde hatta daha çok büyük e-ticaret sitelerinde (hepsi burada) listelenmekte olan ve çok satılanlar listesine Enjoy Kedi Maması ile birlikte giren Newcat Tavuklu yetişkin kedi maması kaliteli midir? Sağlıklı mıdır? Kullananların yorumları nelerdir? Böbreklere zararı var mıdır? gibi çeşitli soru öbekleri altında inceleyeceğiz ve size bilgi vereceğiz.

Çoğu hayvan sever ve evcil hayvan besleyen kişi gibi bende vaktimin çoğunu mama bakarak geçiriyorum çünkü sürekli mama fiyatlarında değişim olmakta ve fiyatı yükselmekte. Bu da bütçe olarak bizleri çok yormakta. Hepsiburada üzerinde gezerken filtrelemeyi çok satanlar olarak seçtim ve Newcat tavuklu yetişkin kedi maması önüme çıktı. Demek oluyor ki beğenilen bir mama. Peki gerçekten fiyat/performans bakımından iyi bir mama mı? Birlikte inceleyelim.

Newcat Tavuklu Yetişkin Kedi Maması İçeriği

Arkadaşlar öncelikle belirteyim ki bu marka HepsiBurada’nın tescilli kedi markası yani bu hepsiburada’nın (çok satanlar) bir torpili de var mı sorusunu akıllara getiriyor… Fakat bir yandan da hepsiburada gibi köklü ve otoriter bir online platformun böyle bir oyun yapmayacağını biliyoruz. Eğer kendi isimlerini koyacak kadar güvendikleri bir marka ise ürüne güveniyorlar demektir.

Tavuklu bir mama olduğu için içeriğinde ilk olarak tavuğu sayabiliriz. Protein amaçlı bonkalit isimli bir madde , tavuk yağı, tuz, bira mayası, ciğer aroması gibi çeşitli kedi mamasında genel olarak kullanılan besin ögelerini içerisinde bulundurmaktadır.

Açıkcası Pro Plan, Royal Canin gibi içerisinde ekstra enerji veya mineral vitamin sağlayacak bir besin ögesi olmadığını söyleyebilirim. Fakat şunu da söyleyebilirim, bu mama royal canin gibi üst segment mamaların fiyatının 3’te 1’i fiyatındadır.

Newcat Tavuklu Yetişkin Kedi Maması Yorumları

En çok merak edilenlerden bir tanesi de kullanıcı yorumları arkadaşlar. Neden derseniz insanlar makale gibi uzun uzun yazılardan çok direkt kullanıcının deneyimlerini bilmek ve onların söylediklerine daha çok inanmak istiyor. Şimdi yorumlamaların adil olması için hepsiburada üzerindeki yorumları almadık onu da baştan söyleyelim.

3 ay önce mamayı kullanmaya başladım kedim severek yiyor fakat daha fazla yiyor diğer mamalardan

Keşke daha küçük paketlerde de üretim olsaydı çünkü mamayı bir kez verdim yemedi. (önceki mamam micho)

Kedim için bir servet diyebilirim çok severek yiyor.

Arkadaşlar biz buraya 3 adet yorum listeledik fakat aşağıda yorumlar bölümüne kullanıcı deneyimlerinizi yazabilir veya sorularınızı iletebilirsiniz. Herkes de buradan yararlanmış olur.

BUNU OKU:  Milo Köpek Maması Yorumları ve içerik analizi

Newcat kedi maması sağlıklı mıdır?

İnsan sağlığı nasıl en küçük kalitesiz bir üründe bozuluyor ise, hayvan sağlığı da öyledir. Kaliteli mamaların yanı sıra az biraz kimyasal maddelerin karışması sonucu ile bile büyük rahatsızlıklar meydana gelebilmekte ve hayvanlarımızın sağlığını doğrudan etkileyebilmektedir. Fakat son zamanlarda yapılan denetlemeler ile birlikte ve evcil hayvan maması sektöründeki büyük ticaret hacmi sebebiyle bakanlıklar alarma geçmiştir. Daha sık denetleme ve kalite standartlarının yükseltilmesi sebebiyle bu durum üretici firmalar için önemli bir detay olmuştur. Newcat kedi maması doğrudan olarak sizin kedinize zarar verecek bir mama değildir.

Sonuç:

Newcat kedi mamasını almadan önce tat olarak kedim bu mamayı yer mi diye düşünüyorsanız muhtemelen kediniz çok seçici bir kedidir. Amma ve lakin orta segment bir tavuklu mama yiyorsa bu mamayı da muhtemelen yiyecektir. Sağlık olarak da herhangi bir sıkıntı meydana gelmeyecektir doğrudan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir