Goody Köpek Maması Yorumları ve İçerik Analizi

Goody Köpek Maması Yorumları ve İçerik Analizi

Goody markası hepsiburada gibi büyük pazaryeri e-ticaret sitelerinde listelenen ve çokça da satın alınan bir köpek mamasıdır. Peki bu köpek maması sağlıklı mıdır? Goody köpek maması kullanıcı yorumları ne diyor? Goody köpek maması zararları nelerdir? Buyrun hep birlikte detaylı bir şekilde inceleyelim.

Arkadaşlar genel olarak sokak köpeği besleyenler veya barınağa giderken alınan mamalardan bir tanesidir Goody. Tabikide kendi özel ırk köpeğine de veren kişiler var fakat bu nadir hatta %10’luk bir dilimdir. Goody Köpek maması, kuzu etli pirinçli, Etli, balılı gibi çeşitlere sahiptir. Şuandaki liste fiyatı 15 Kilogramı 65 TL üzerinden olmaktadır. Ürünün hepsiburada satış sayfasını incelediğimizde 186 adet yorum gözükmekte ve bu yorumların ortalama puanı 3,4 olarak gözükmektedir.

Goody Köpek Maması Yorumları

186 kişi yorum yapmış ve bunların;

70’i Tam puan olarak geri bildirim yapmış.

54 kişi ise çok kötü olarak bildirim yapmıştır.

Geri kalan yorum puanları 3-4 yıldız olduğu için puanlamaya katmadık.

Gördüğünüz gibi böyle bir tablo var ortada, kötü puan verenlerin başlıca sebepleri

  • Köpeklerin Tüylerindeki Bozulmalar
  • Köpeklerin Mamayı sevmemeleri
  • Mama verildikten sonra kötü koku yayılmaları
  • Gözlemlenen aşırı tüy dökülmesi

Arkadaşlar genel konu itibari ile mamayı kullanan kişilerin yorumları böyle. Köpeğiniz eğer yavru ise zaten bu mamayı vermemelisiniz. Eğer köpeğiniz hareketli bir cinsin ırkına mensupsa örneğin pitbull, bu mama onun ihtiyaçlarını karşılayacak kadar yeterli besin ögesine sahip değildir. Öte yandan Goody başta da belirttiğimiz gibi daha çok barınağa veya sokak köpeklerine verilen mamalar kategorisindedir. Ne yazıkki kullanan bir çok arkadaşım da bunu teyit etmişlerdir. Köpeklerinde olumsuz bir kaç sorun meydana gelmiştir. Eğer sizde Goody marka köpek maması kullanıyorsanız veya kullandıysanız yorum kısmından geri bildirim yapabilirsiniz ve sizi de bu içeriğe ekleyebiliriz.

BUNU OKU:  Whiskas Yavru Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Goody köpek mamasının içeriği (İçerik Analizi)

Arkadaşlar goody içerik olarak net bir içerik paylaşımı yapmış durumda değil. Diğer markalarda olduğu gibi Hayvansal protein olarak ne kullanıldığı, hangi aromaların olduğu bilgileri net bir şekilde paylaşılmamış. Bizde elimizdeki verileri yorumlamaya çalışalım.

Mamadaki ham yağ oranı %8 olarak belirtilmiş, normal oranda diyebiliriz. Ham protein ise %20 olarak belirtilmiş. Bunun üzerine biraz konuşalım arkadaşlar. Çeşitli markalar protein oranı olarak %70 – %80 oranlarında protein rakamları vermektedirler. Ama ne yazıkki ben Goody köpek mamasının protein oranını beğenmedim. Bu konuda size söylüyorum eğer köpeğiniz aşırı hareketli bir ırk ise hiç paranızı harcamadan söylüyorum satın almayın.

Sonuç:

Eğer barınağa gidiyorsanız veya çevrenizdeki sokak köpeklerine mama vermek istiyorsanız bu mama ekonomik ve doyurucu bir mamadır. Ama ben kendi köpeğimi beslemek istiyorum ve kaslanmasını, yağlanmasını, kaliteli tüylerinin çıkmasını, kötü kokmamasını istiyorum diyorsanız bu mama sizin için uygun değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir