Floki̇ Tavuklu Köpek Maması Analizi ve Yorumları

Floki Köpek maması son zamanlarda pet market ve internet sitelerinde görmüş olduğumuz köpek mamalarından bir tanesidir. Ortalama fiyatı ile akıllarımızı çalan “köpeğim bu mamayı yer mi?” diye soran takipçilerimizden gelen sorular için bugün bu köpek mamasını inceleyeceğiz. Köpek mamalarında en önemli unsurlardan bir tanesi köpeğinizin cinsidir. Dostlarımızın cinsleri neden önemlidir diye sorarsanız her cinsin ayrı karakteristik özelliği olduğu gibi tat ve etki eden faktörleri de farklıdır.

Floki köpek maması içerik analizi yapacak olursak eğer tavuklu bir mama olduğu için içerisinde kurutuşmuş tavuk parçacıkları ve proteini vardır. Protein olarak %24 oranlanmış fakat bu köpeğinizin cinsine göre yeterlilik oranı değişmektedir. Yani köpeğiniz bir pitbull ise ve tüylerinin güzel çıkmasını istiyorsanız bu mama sizin için yeterli olmayacaktır. Çünkü köpeğinizin hareket oranları da bu konu için ayrı bir öneme sahiptir. Köpeğiniz yerinde durmayan bir zıpzıp topu gibi ise bu mamayı kullanmanız pek doğru değildir. Fakat hemen eleme yapmayın. Çünkü bir fino köpeği ile pitbull köpeğinin hareket için harcadığı enerji miktarı aynı değildir.

İçeriğinde buğday unu, pirinç, tavuk yağı, bira mayası, hamsi unu gibi maddeler de bulunmakta ve oranları stabildir. Bu da demek oluyor ki köpeğinizin proteinden çok kilo almasını istiyorsanız bu sizin için ideal bir mama diyebiliriz.

Floki̇ Tavuklu Köpek Maması Sağlıklı mıdır?

Her mama köpekler üzerinde bir etki yaratmaktadır. Örneğin pirinç normalde insanlar için sağlıksız bir besin kaynağı değildir. Fakat gluten rahatsızlığı olanlar için sağlıksız bir mamadır. Yani köpeğinizi iyi tanıyorsanız eğer bu besin öğelerinin hangilerinin iyi gelip hangilerinin kötü geleceğini de biliyorsunuzdur. Köpeğiniz özel bir ırk ise eğer, ırkına özel mamalar ile beslemeniz sizin için daha yararlı olacaktır. Fakat ırklara özel köpek mamaları pahalı diyorsanız ve bu mamayı düşünmüyorsanız fiyatı ve kalitesi orta segmentte olan mamalara yönelebilirsiniz.

BUNU OKU:  Milo Köpek Maması Yorumları ve içerik analizi

Köpeğim yer mi?

Eğer köpeğiniz normalde çok çok üst segment bir mama kullanmadıysa veya kullanmıyorsa bu mamayı yeme olasılığı yüksektir. Fakat köpeğiniz daha önce somon, kuzu eti, balık vb. gibi farklı aromalardaki mamaları yediyse bırakın bu mamayı herhangi tavuklu mamaya birden geçiş yapmanız köpeğinizde olumsuz etki yaratacaktır.

Sonuç:

“Floki köpek maması sağlıklı mı?” evet sağlıklı bir mamadır. Vasat diye tanımlayabileceğimiz bir mama değildir. Fakat köpeğiniz özel bir ırksa yukarıda da bahsettiğimiz gibi onun yediği mama üzerinden devam etmeniz sağlık açısından daha doğru olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir