Enjoy Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Enjoy Kedi Maması Analizi

Enjoy, kedi kuru mama markaları arasında fiyat/kalite oranla kediler tarafından en sevilen markalardan birisidir diyebiliriz. İlginç bir şekilde yüksek segment kuru mama markalarından birisini tüketen kediniz bile bu mamayı yiyebilir. Peki Enjoy Kedi Maması sağlıklı bir mama mıdır?

Enjoy, Lider adı altında pazara giriş yapmış bir markadır. Biz bu mamayı düşük segment sanarken aslında bu mama büyük gelişme sağlayarak (ya da hep böyleydi fiyattan dolayı bize böyle geldi) orta segment dünyasına adım atmış bulundu. Sokakta beslediğim kedilere genel olarak aldığım 2 markadan bir tanesi bu markadır.

Enjoy içeriğinde bir çok değişik elementi bulundurmakta. Buğday, mısır, kepek, şeker pançarı, tavuk ciğeri, keten tohumu, bira mayası ve hayvansal proteinler bunlardan bazıları. Evet gördüğünüz gibi gerçekten ilginç birbirinden ilgisiz elementlerden oluşturulmuş gibi görülebilir. Aslında öyle değil, enjoy fiyatına göre tercih edilebilecek en tadımlık markadır.

Enjoy bağırsaklara veya böbreklere zarar verir mi?

Arkadaşlar bu soruyu bir çok kişi soruyor. Enjoy zararlı mıdır? Fiyatı ucuz pek güvenemiyorum vb. diye. Her zaman söylediğim gibi içerik olarak kötü mamalar var evet, zaten bir çoğunu kediniz zaten yemek öyle mamaların, yediği zamanda zaten değişimleri anlarsınız. Fakat siz en kaliteli mama markalarından Pro Plan’ı bile kedinize yedirseniz her gün bu kedinize zarar verecektir. Bunu yapmayın da. Yumurta verin, Sebze verin diğer yazılarımıza göz atarsanız alternatif kedi mamalarını görebilirsiniz. Bağırsağını ve böbreklerini rahatlatın. Bu mama böbreklere veya bağırsaklara direkt olarak zarar veren bir mama değildir. Fakat her mama gibi dikkat etmeli ve kedinizi aynı yiyeceğe tâbi tutmayın.

Enjoy kullananların yorumları

Yıllardır enjoy kullanıyorum kedim başka markayı yemiyor. Tadını sevdi fakat bu benim daha çok hoşuma gidiyor çünkü uygun fiyatlı. 🙂

Önceden N&D kullanıyordum fakat zamlar beni mahfetti bende zorunlu olarak mama düşürmek zorunda kaldım. Sonuç olarak Enjoy’a geçtim. Memnunum garip bi şekilde kedim çok memnun.

1 haftadır bu mamaya geçtik biraz tüyleri döküldü ama genel bir durumda olabilir bilmiyorum fakat mama değiştirdim diye de olmuş olabilir.

Sonuç:

Enjoy Kedi Maması içerik analizi ve kullananların yorumları sonucunda artık bizim de bir not vermemiz gerekiyor galiba. Dediğim gibi bu mama profesyonel olarak adlandırdığımız N&D, Pro Plan, Hill’s gibi büyük markalar ile kalite konusunda aşık atacak bir marka değil. Amma ve lakin bu marka düşük segment skalasında gezecek kadar da vasat bir mama değil. Bu ürün sağlıklı mı konusuna gelince ilk soracağınız soru kendi kediniz sağlıklı mı? Eğer sağlıklıysa bir sıkıntı olmayacaktır. Fakat bu mama ile Pro Plan maması aynı yeri tutmayacaktır. Sonuç olarak: yenilebilinir. 🙂

BUNU OKU:  Whiskas Yavru Kedi Maması Analizi ve Yorumları

Bu mama üzerine sorunuz varsa aşağıdaki yorum kısmından iletebilirsiniz ve aynı gün içinde cevabınızı alabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir